O üniversitemiz dünyada ilk 100'e girdi

O üniversitemiz dünyada ilk 100'e girdi
YÖK’ün tanıdığı dört üniversite değerlendirme kuruluşundan biri olan Hollanda merkezli CWTS Leiden Ranking’in 2024 yılı sıralamasına göre bir üniversitemiz dünya genelinde ilk 100 üniversite arasında yer almayı başardı. İşte o üniversitemiz...

Dünya genelinde kabul gören ve aynı zamanda YÖK’ün tanıdığı dört üniversite değerlendirme kuruluşundan biri olan Hollanda merkezli CWTS Leiden Ranking’in 2024 yılı sıralamasına göre Sağlık Bilimleri Üniversitesi dünya genelinde ilk 100 üniversite arasında yer almayı başardı.

CWTS Leiden Ranking, üniversitelerin yayın sayılarını tespit etmek amacıyla gelişmiş bir veri araştırma yöntemi kullanmaktadır. CWTS Leiden Ranking üniversiteleri bilimsel etki, iş birliği, yayınlara açık erişim ve erişilebilirlik alanlarında değerlendirmektedir. Söz konusu değerlendirme neticesinde İstanbul'da bulunan Sağlık Bilimleri Üniversitesi ilk 100'e girdi.

Konuyla ilgili olarak Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemalettin Aydın, "2015 yılında kurulan ve 2016 yılında eğitime başlayan Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin Rektörü olarak her yıl dünya üniversitelerinin akademik başarısının ölçü alınarak sıralandığı CWTS Leiden Ranking 2024 klasmanında dünyanın saygın üniversiteleri arasına Biyomedikal ve Sağlık Alanında 98’inci sıradan, tüm bilim dalları sıralamasına da 334’üncü olarak girmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyorum.” dedi.