2024-2025 1. sınıflarda uyum haftası nasıl uygulanacak? Katılım zorunlu mu oldu?

2024-2025 1. sınıflarda uyum haftası nasıl uygulanacak? Katılım zorunlu mu oldu?
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen uyum haftası uygulaması okulla ilk kez tanışan ilköğretim 1.sınıf öğrencisinin alışma sürecini içeriyor. 2024-2025 yılında da uygulanacak olan 1. sınıflarda uyum haftası etkinliği için detaylar açığa çıktı. İşte konu ile ilgili merak edilenler


Okul öncesi ve İlkokul 1. sınıf öğrencileri için bu yıl okullar açılmadan bir hafta önce gerçekleşecek olan uyum haftası için detaylar belli oldu. 2024-2025 eğitim öğretim yılının başlayacağı 9 Eylül Pazartesi günü öncesinde ilkokul 1. sınıflar için uyum haftası etkinliği uygulanacak.

2 ve 6 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek uyum eğitimleri nasıl uygulanacak? 5 gün boyunca sürecek olan uyum haftası etkinliğinin ilk günü okullarda sadece veliler bulunacak. 2. gün veli çocuğuyla birlikte iki grup halinde yer alacak. 3. gün iki grup halinde çocuklar gelecek. Son gün tüm çocuklar birlikte gelecek.

Uyum Haftasına Katılım Zorunlu mu?

Uyum haftası boyunca okulların belirlemiş olduğu sistem doğrultusunda iki saatlik program uygulanması bekleniyor. Uyum haftasına katılım zorunlu mu? sorusunu merak edenler için de bir yanıt mı var.

Uyum haftası çocuğun okula alışması için uygulanan bir süreç. Katılım zorunlu değil ancak öğrencinin okula adaptasyon sürecini kolaylaştırmak için katılınması öneriliyor.