AÖL 3.dönem sınav yerleri belli oldu mu?

AÖL 3.dönem sınav yerleri belli oldu mu?
Açık Öğretim Lisesi 3. dönem sınav tarihleri merak edilirken sınav yerleri hangi gün belli olacak? sorusu yeniden araştırılmaya başlandı. Gözler bakanlıktan gelecek açıklamaya çevrildi

Açık Öğretim Lisesi 3. dönem kayıt yenileme işlemleri bu yıl 13 Mayıs tarihinde sona ermiştir. Kayıt işlemlerinin ardından 3. dönem sınavları hangi gün yapılacak? meraklı bekleyiş başladı. Bakanlıktan konuyla ilgili yeni bir açıklama geldi.

AÖL 3. dönem sınav giriş belgeleri bu yıl 15 Temmuz tarihinde yayınlanacak. Bu yıl Açık Öğretim Lisesi 3. dönem sınavları Temmuz ayına kaydı. Birinci oturum 20 Temmuz Cumartesi günü saat 10.00'da gerçekleşecek. Ardından aynı gün içinde ikinci oturum saat 14.00'da başlayacak. Bir sonraki 3. oturum 21 Temmuz Pazar günü saat 10.00'da başlayacak.

3 oturumdan oluşan AÖL 3. dönem sınavına katılım sağlamak isteyenler 15 Temmuz itibariyle T.C kimlik numarası ve şifresi ile sınav giriş belgesini görüntüleyebilecek. Açık Öğretim Ortaokuluna kayıtlı öğrenci için işlemler aionet.meb.gov.tr adresinden Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Meslek Lisesi'nde kayıtlı öğrenciler ise aol.meb.gov.tr öğrenci giriş ekranından sorgulama yapabilecek.