Görevlerine son verilen o öğretmenler için e-devlet üzerinden başvuru yaparak göreve dönme şansı

Görevlerine son verilen o öğretmenler için e-devlet üzerinden başvuru yaparak göreve dönme şansı
Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapmakta olan öğretmenlerin atama ve yer değişiklikleri işlemleri yönetmeliklerle düzenlenmişken görevine son verilen hangi öğretmenler e-devlet üzerinden başvuru yaparak göreve dönebileceklerdir?

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapmakta olan kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlere dağıtılan sınıflar ve dersler neticesinde halihazırda Açıkta bulunan ders ve sınıflara görevlendirmek üzere ders ücreti karşılığında öğretmenler görevlendirilir.

Bu öğretmenler 2023-2024 eğitim öğretim yılında 14 Haziran tarihinde eğitim öğretim yılının sona ermesinden dolayı görevlerine son verilen öğretmenlerdir. Milli Eğitim Bakanlığı görevlendireceği ders ücreti karşılığındaki öğretmenleri yani ücretli öğretmenliği seçerken daha önce Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı kurumlarda görev almış olan öğretmenlere öncelik tanıyacaktır.

Söz konusu ücretli öğretmen başvuruları e-devlet üzerinden yapılacaktır. Dolayısıyla 14 Haziran tarihinde görevleri sona eren bu öğretmenler 9 Eylül tarihinde 2024-2025 eğitim öğretim yılının başlamasıyla beraber görevlerine geri dönebileceklerdir.