İlk önce yeni atanan öğretmenler, daha sonra tüm öğretmenlere uygulanacak

İlk önce yeni atanan öğretmenler, daha sonra tüm öğretmenlere uygulanacak
MEB yeniliklerle geliyor. Akademiler öğretmenlerin mesleki gelişimlerini desteklemek ve eğitim kalitesini artıracak şekilde programlardan oluşacak. MEB öğretmenler olarak ilk önce yeni atananları eğitime sokacak, daha sonra tüm öğretmenlere uygulanacağını açıkladı. Tüm detaylar...

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmenlik Meslek Kanunu ile hayata geçireceği Milli Eğitim Akademileri aracılığıyla tüm öğretmenlere yönelik eğitimlerde yeni bir dönemi başlatacak.

Bu akademiler öğretmenlerin mesleki gelişimlerini desteklemek ve eğitim kalitesini artırmak amacıyla çeşitli programlar sunacak.

İlk olarak yeni atanan öğretmenlerle başlayacak olan bu eğitimler zamanla tüm öğretmenleri kapsayacak şekilde genişletilecek.

Eğitimlerde pedagojik formasyon sınıf yönetimi ölçme ve değerlendirme eğitim teknolojileri özel eğitim ve rehberlik gibi konular ele alınacak.

Milli Eğitim Akademileri öğretmenlerin sürekli olarak kendilerini geliştirmelerini ve eğitimdeki yenilikleri takip etmelerini sağlayarak Türkiye'de eğitim kalitesini arttıracak.

kaynak : Müdür X