İlkokul ortaokul ve lise öğretmenleri o görevler için 7.193 TL ile 11.508 TL kazanacaklar

İlkokul ortaokul ve lise öğretmenleri o görevler için 7.193 TL ile 11.508 TL kazanacaklar
Öğretmenler takım halinde yaptıklarında ise ekstra %25 ücret alacakları açıklanmıştır. MEB bu girişimi destek amaçlı oluşturdu. ÖBA üzerinden başlatılan uygulamanın detayları şöyle...

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğretmenlerin mesleki gelişimini desteklemek amacıyla Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden yeni bir seminer programı başlattığını duyurdu. Öğretmenler dikkat...

ÖBA üzerinden başlatılan bu program olanağında ilkokul ortaokul ve lise öğretmenleri ders kitabı inceleme görevleri alarak 7.193 TL ile 11.508 TL arasında değişen ücretler kazanabilecekler.

ÖBA üzerinden başlayan seminer programına katılan öğretmenler söz konusu kitap incelemelerini takım halinde yaptıklarında ise ekstra %25 ücret alacakları da ek bilgi olarak geçildi.

MEB bu seminer ve görevler aracılığıyla öğretmenlerin hem mesleki gelişimlerini desteklemeyi hem de maddi anlamda katkı vermiş olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin motivasyonunu artırarak eğitim kalitesine olumlu etkilerle geri dönüş yapmalarını istiyor. Yapılacak bu tür programlar öğretmenleri maddi anlamda az da olsa destekler nitelikte olacak.

Öğretmen AJANS / ÖZEL HABER