LGS tercihleri ne zaman sona eriyor? Yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

LGS tercihleri ne zaman sona eriyor? Yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?
LGS kapsamında düzenlenen merkezi sınav sonuçları 28 Haziran tarihinde açıklanmıştı. Tercih döneminde bulunan öğrencilerin tercihlerini en geç hangi tarihe kadar yapmaları gerekmektedir? Tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

LGS kapsamında düzenlenen merkezi sınav sonuçları 28 Haziran tarihinde açıklanmasının hemen ardından LGS tercihleri de aynı tarihte alınmaya başlandı.

Söz konusu LGS tercihleri 17 Temmuz tarihine kadar yapılmaya devam edilecek. Öğrenciler LGS tercihleri neticesinde merkezi ve yerel olmak üzere iki türlü tercih yapabileceklerdir. Bunların yanında öğrenciler aynı zamanda pansiyonlu okullar içinde tercihte bulunabileceklerdir.

Tercih sonuçları ise 22 Temmuz tarihinde açıklanacaktır. Tercih sonucunda yerleştirdikleri okullar için öğrencilerin veliler ile beraber giderek herhangi bir kayıt işleminde bulunmaları gerekmektedir.

Ancak bilgi almak amacıyla okulların ziyaret edilmesinde büyük fayda vardır. Söz konusu tercihlerin ardından öğrenciler istemeleri halinde tekrar farklı okullara gidebilmek için LGS kapsamında tercihlerde bulunabileceklerdir.

Söz konusu yerleştirme işlemlerinin ardından 9 Eylül tarihinde ise okullar açılacaktır.