O öğretmenlerin cezaları affedildi üstüne terfi alacaklar

O öğretmenlerin cezaları affedildi üstüne terfi alacaklar
Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı kurumlarda görev yapan öğretmenlerin belli görevleri ihlal etmeleri durumunda kendilerine cezalar verilmektedir. Peki hangi cezaları alan öğretmenlerin cezaları affedildi? Bu öğretmenler bir de üzerine neden terfi edecekler?

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapmakta olan öğretmenlerin yöneticilik görevlerinde bulunmaları durumunda söz konusu görevleri en az 4 yıl boyunca yapmaları gerekmektedir.

Önceki yönetmeliğe göre öğretmenler bu yöneticilik görevlerinden sözleşme sürelerinden önce istifa etmeleri veya başka bir okula öğretmen olarak tayin istemeleri durumunda 2 yıl boyunca hiçbir suretle yönetici olarak atanamamaları bu öğretmenlere ceza olarak verilmekteydi.

Ancak yeni yönetici atama yönetmeliği ile bu öğretmenler tekrar yöneticilik görevine dönebilmektedirler. Milli Eğitim Bakanlığı söz konusu bu öğretmenlerin atamaları için yöneticilikten ayrılanların yeniden görevlendirilmesi takvimi adı altında bir takvim yayınlanmıştır.

Söz konusu takvime göre hareket eden öğretmenler 30 Temmuz tarihinde yeniden müdür ve müdür yardımcısı olarak görevlendirilebileceklerdir.