Öğrencilerin cep harçlıkları günlük tutar 654 TL'den 850 TL'ye yükseltildi

Öğrencilerin cep harçlıkları günlük tutar 654 TL'den 850 TL'ye yükseltildi
MEB meslek lisesi öğrencilerine sağlanacak olan cep harçlıklarının günlük tutarının 654 liradan 850 liraya yükseltildiğini açıkladı. Şimdi ayrıntılar...

Milli Eğitim Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mezunlarına sağlanan teşvikler ve öğrencilere yönelik devlet katkıları temalı bir iş birliği protokolü imzalandı.

Gölbaşı Mogan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli'nde düzenlenen törende protokol Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz ve Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Samet Güneş tarafından imzalandı ve Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan da katıldı.

Bakan Işıkhan mesleki ve teknik eğitimin Türkiye'nin sürdürülebilir kalkınmasındaki önemini vurgularken bu iş birliği ile meslek lisesi mezunlarına sağlanacak cep harçlığının günlük tutarının 654 liradan 850 liraya yükseldiğini açıkladı.

Söz konusu Bakan Tekin herkesin bir mesleği olması gerektiğini ve mesleki eğitimde yapılacak reformlarla ilgili yeni bir politika belgesinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanacağını açıkladı.

Öğretmen AJANS / ÖZEL HABER