Rehber öğretmenler daha az çalışarak okul müdürleri ile aynı ücreti alacaklar

Rehber öğretmenler daha az çalışarak okul müdürleri ile aynı ücreti alacaklar
Rehber öğretmenler bilindiği üzere 28 Haziran ve 17 Temmuz tarihleri arasında tercih danışmanı olarak okullarda LGS kapsamında öğrencilere yardımcı olacaklardır. Peki nasıl okul müdürü ile aynı ücreti kazanabileceklerdir?

Okullarda tercih döneminde görev yapan rehber öğretmenler 28 Haziran 17 Temmuz tarihleri arasında, öğrencilerin LGS tercihleri kapsamında danışmanları olacaklar.

Mevcutta 5 saat olarak okullarda hizmet verecek olan rehber öğretmenler 28 haziran'dan 17 Temmuz tarihine kadar günlüğü 5 saat üzerinden ek ders ücreti alacaklar.

Kendilerine ödenecek olan söz konusu ek ders ücreti ise LGS tercih danışmanlığı kapsamında ödenecek. Ancak okul müdürleri yaz tatili döneminde sabah saat 8.30'dan akşam saat 17.30'a kadar mesai yapmalarına rağmen günlüğü 5 ek ders saati üzerinden ücret almaktadırlar.

Müdür yardımcıları ise okul müdürleri ile aynı saatler arasında mesai yapmasına rağmen haftada bir gün 3 saat geri kalan diğer günler dörder saat olmak üzere ek ders ücreti alır. Tercih danışmanlığı sürecinde görev yapan rehber öğretmenleri okul müdürleri ile görev yaptıkları süre boyunca aynı ücreti alacakken müdür yardımcılarından fazla ücret alacaklardır.