Son Dakika! Üniversitelerin kontenjanları azalıyor! Neler Oluyor?

Son Dakika! Üniversitelerin kontenjanları azalıyor! Neler Oluyor?
YÖK başkanlığından son dakika radikal kararları peşpeşe sıralandı. Üniversitelerde neler değişiyor? İşte konuyla ilgili yapılan o açıklama

YÖK başkanı Erol Özvar son dakika duyurusu ile devlet üniversitelerinin ikinci öğretim programlarına ilişkin kapatma kararı aldıklarını duyurdu. Bu duyurunun hemen ardından daha nitelikli ve kaliteli bir eğitim benimseneceği mesajı da verildi. Üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasına sayılı günler kala yapılan bu hamle oldukça önemli görülüyor.

Özvar’ın paylaşımı sonrası kritik bir karar daha alındı. YÖK’ün duyurusunda yer verdiği o karara göre mimarlık, eczacılık, psikoloji, beslenme-diyetetik ve temel bilimlere özgü bazı programların kontenjanlarında azaltmaya gidilecek.

YKS tercihini yapacak olan öğrencilerin yapılan bu duyuru doğrultusunda seçimlerini yapması istenecek. Kontenjan azaltma ve ikinci öğretimleri kapatma kararı üniversite sınavına girecek öğrencileri nasıl etkileyecek? bu adımların sonuçlarını ileride çok daha net şekilde görebileceğiz.