Yusuf Tekin öğretmenlere ikinci kez tayin hakkı tanınacak, Peki başvurular ne zaman başlıyor?

Yusuf Tekin öğretmenlere ikinci kez tayin hakkı tanınacak, Peki başvurular ne zaman başlıyor?
Bakan TEKİN öğretmenlerin il içi ve iller arası yer değiştirmelerinin ikinci kez gerçekleştirileceğini bildirdi. Öğretmenler verilen tarihler arasında işlemlerini yapmaları gerekiyor. Peki il içi ve iller arası yer değiştirme başvuruları ne zaman alınmaya başlayacak? Şimdi ayrıntılar...

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin öğretmenlerin il içi ve iller arası isteğe bağlı yer değiştirmelerini ikinci kez gerçekleştirme kararı alındığını jet hızında duyurdu.

Bakan Tekin bu adımın öğretmenlerin çalışma koşullarını iyileştirme ve eğitimde huzur ortamı sağlama amaçlı olduğunu da sözlerine ekledi. Öğretmenler için ikinci bir şans olarak görülebilir.

Bakanlık açıklamasına göre öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları 11-16 Temmuz 2024 tarihleri arasında alınacak. Öğretmenlerin il içi yer değiştirme başvurularıysa 23-26 Temmuz 2024 tarihleri arasında alınacak ve işleme konulacak.

Öğretmen atama işlemleri ise sırasıyla 18 Temmuz ve 30 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirileceği duyuruldu. Bu önemli MEB yeniliği öğretmenlerin talepleri doğrultusunda hayata geçirilmiştir.