GEYLAN : öğretmen atamalarında KPSS puanına yakın mülakat puanı verilmesi

GEYLAN : öğretmen atamalarında KPSS puanına yakın mülakat puanı verilmesi
Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Geylan yapılacak olan öğretmen atamalarında KPSS puanına yakın mülakat puanı verilmesini istedi. Öğretmenler tarafından da hoş karşılanan durum bakalım MEB cephesinde nelere yol açacak? Süreci takip ettiğini savunan Geylan umarım yanıltırlar diyerek sözlerine devam etti. İşte o ayrıntılar...

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan öğretmen atamalarında KPSS puanına yakın mülakat puanı verilmesi gerektiğini önemle altını çizdi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in açıklamalarının aksine mülakatlarda öğretmen adaylarının çoğunlukla şube müdürlerinden oluşan komisyon üyeleri tarafından değerlendirildiğini açıklamıştı.

Geylan bu komisyonların adayın alanıyla ilgisiz olduğunu ve inisiyatifin sınırlı olduğunu söyledi. 60.000 adayın katıldığı sınavda küçük sapmaların bile büyük etkilere yol açacağını ifade eden Geylan KPSS puanına denk mülakat puanlamasının yapılması gerektiğini önemle savundu.

Söz konusu öğretmen atamalarında adil bir süreç yürütülmezse genç meslektaşlarının haklarının yenileceğinden endişe ettiğini de dile getirdi. Geylan sonuçları yakından takip edeceklerini ve endişelerinin yersiz olmasını umduklarını ifade etti.

Öğretmen AJANS / ÖZEL HABER