İşte en çok kazanan devlet memurları

İşte en çok kazanan devlet memurları
Devlet memuru denince akla Normal şartlarda orta sınıf veyahut da orta sınıfın biraz altında bir ücretle hayatını idame ettiren insanlar gelmektedir. Bir grup devlet memuru var ki kaymakamdan hatta yeri geldiğinde valilerden bile fazla para kazanmaktadır. Peki o memurlar kimlerdir?

O memurlar tabii ki de uzman doktorlardır. Sağlık Bakanlığı bünyesinde faaliyet göstermekte olan çok çeşitli unvan ve kademede memur bulunmaktadır. Bu memurlar kıdem yılı derecesi her ne olursa olsun diğer kamu kurum ve kuruluşlarındaki memurlarla ortalama aynı ücretleri almaktadırlar.

Ancak Uzman Doktor olarak İhtisas yapmış hekimler, 120.000 liradan fazla aylık maaşıyla dikkatleri üzerine çekmektedirler. Söz konusu maaşların 100.000 liranın üzerinde olmasının sebebi ise ızel sektörde de yoğun bir biçimde hekim ihtiyacının bulunmasıdır.

Kamuda yarı fiyatına çalışıp özel sektörde bunun 2-3 katını kazanacağını öğrenen uzman doktorlar istifa ederek özel hastanelere geçiş yapmaktadır.

Kamu hizmetlerinin aksamaması ve sağlık gibi çok kritik bir alanın doktor olmamasından dolayı işlemez hale gelmesini önlemek amacıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı da söz konusu uzman doktorların maaşlarına her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük miktarda iyileştirme yapmıştır.