Memurların yarısı 2 işte birden çalışıyor

Memurların yarısı 2 işte birden çalışıyor
Son zamanlarda artan enflasyon ve hayat pahalılığı sebebiyle memurlar farklı iş kollarına da yönelmeye başladılar. İşte o iş kolları...

Kiraların astronomik düzeylere ulaşması ve hayat pahalılığının maaşlarla idame edilemeyecek seviyeye gelmesi sebebiyle çok sayıda memur artık ikinci bir iş sahibi.

Bunlardan en bilineni otomobil ve gayrimenkul piyasasında al sat işi yapan memurlardır. Ikinci el araç satım ilanlarında memurdan diye gördüğünüz ilanların büyük çoğunluğu söz konusu memurlar tarafından sürekli olarak alıp satılan otomobil ve evlerin ilanıdır.

Bunun yanında çok sayıda memur bilişim teknolojileri alanıyla ilgili olmaları halinde internet üzerinden freelancer olarak hizmet veren platformlarda çalışmaktadır.

Söz konusu platformlarda tasarım ve ofis işleri gibi işler sebebiyle Açıkta bulunan işlere sahip olan memurlar buralardan gelir elde edebilmektedir. Ayrıca bunun yanında internet sitesi kurarak bu İnternet sitelerinden de reklamlar vasıtasıyla para kazanan memurların sayısı da az değildir.