Ek dersler neden yatmadı? Ek dersler maaşla beraber mi yatacak?

Ek dersler neden yatmadı? Ek dersler maaşla beraber mi yatacak?
Ek ders ücretleri normal şartlar her ayın ilk haftası hesaplara geçerdi. Ancak içinde bulunduğumuz temmuz ayının ikinci haftasında bulunmamıza rağmen hala ek ders ücretleri hesaplara yatmadı. Bunun sebebi nedir? Ek ders ücretleri hesaplara ne zaman yatacak?

Enflasyon verileri ve toplu sözleşme oranı dikkate alınarak memurlara %19.31 oranında zam yapıldı. Yapılan zamlar neticesinde KBS sistemi olarak adlandırılan ve öğretmenlerin maaş, ek derslerinin yapıldığı sistem üzerinden güncellemelerin yapılması gereken sistem bu sebeplerden dolayı bakıma alındı.

Bu sebepten dolayı kamu maliye bilgi sistemi olarak adlandırılan KBS üzerinden herhangi bir işlem yapılamamaktadır. Söz konusu hesaplanan ek ders ücretleri öğretmenlerin hesaplarına aktarılması için bankalara gönderilmesi işlemi dahi şu an gerçekleştirilememektedir.

Söz konusu bu işlemlerin tamamının yerine getirilebilmesi için KBS sisteminde yer alan kat sayı güncellemelerinin sona ermesi beklenmektedir. İlgili işlemler sona erdikten sonra öğretmenlerin ek ders ücretleri de hesaplarına yatırılacaktır.