Memura %10 refah zammı talebi

Memura %10 refah zammı talebi
Temmuz ayındaki zam oranı %19.31 olarak belirlendi. Ancak konu ile ilgili olarak memur sendikaları söz konusu zam oranlarına ve miktarını yeterli bulmadı ve ek refah payı zammı istemektedir. Peki bu talep karşılık görecek mi?

Sendikaların memur maaşlarına yapılan %19.31'lik zam oranının kabul edilemez olduğunu ifade etmeleri üzerine söz konusu memur sendikaları tarafından %10 ek refah payı zam talebinde bulunuldu.

Mevcut durumda 38 bin lira alan bir memur yüzde 19.31 oranındaki zamla beraber 45 bin lira civarında bir maaşı Temmuz ayında alacaktır.

Ancak%10'luk bir refah Payı zammının verilmesiyle beraber söz konusu memura yatacak olan maaş 49 bin lira civarında olacaktır.

Ancak kamuda yer alan tasarruf tedbirleri sebebiyle söz konusu ek zam ve refah payı artışı bu sene memurlara ve emeklilere yapılmayacak.

Bir sonraki zam dönemi olarak ise Ocak ayı belirlenmiştir. Ancak kamuda tasarruf tedbirleri süresinin 3 yıl süreceği düşünüldüğünde Ocak ayında da memurlara herhangi bir refah payı artışı sağlanmayacağı düşünülmektedir.