SON DAKİKA! Öğretmen promosyonunda yeni rekor!

SON DAKİKA! Öğretmen promosyonunda yeni rekor!
Malatya il Milli Eğitim Müdürlüğünden müjdeli haber geldi. Öğretmen promosyonları bugüne kadar görülmemiş bir artışla rekora ulaştı. İşte o müjdeli haber…

Sosyal medya ağlarında “darısı diğer illerine başına” denilerek paylaşılan bu müjdeli haber umut vadedici bir gelişme olarak karşılandı. Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü resmi bir yazı ile bugün gerçekleştirilen toplantının neticesini paylaştı. O paylaşımda öğretmenleri sevindirici bir haberde vardı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün toplantı salonunda saat 10.00’da gerçekleştirilen görüşme doğrultusunda Büyükşehir, Battalgazi ve Yeşilyurt Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı olarak çalışan personel için yeni maaş promosyonu ihalesi yapıldı.

İhaleye tüm bankalar davet edilse de 6 banka katılım sağlamıştır. Yapılan ihale sonucunda Akbank 36 aylık dönem için personel başına verdiği son teklif 60 bin 250 TL ile kararını bildirmiştir. Neticede bankanın bu teklifi uygun kabul görmüş ve 3 yıllık sözleşme karşılığında hak sahibi personellere rekor promosyon ödemesi 60 bin 250 TL ödeme yapılmasına karar verilmiştir.

“Nihai karar kamuoyuna duyrulacaktır.”